piątek, 21 listopada 2014

Poduszka z kotem

Moje dzieci przyszły z wiadomością, że w szkole organizują akcję zbierania karmy, starych koców i poduszek na posłania do schroniska dla zwierząt.

Postanowiliśmy podejść do tematu kreatywnie i sami zrobić poduszki. W każdym domu, w którym są aktywne rosnące dzieci pełno jest ubrań, które są za małe ale zbyt zniszczone aby odstąpić młodszym krewnym i znajomym (moje dzieci często chodzą w rzeczach po kuzynach, a ich niezniszczone rzeczy też dalej puszczamy w obieg). Stare ubrania można zaś wykorzystać np. do patchworków, aplikacji itp. My znaleźliśmy dwie podniszczone bluzy takie trochę polar trochę frotte w sam raz na miękką poduszkę. Po spruciu szwów wystarczyło materiału na 3 poduszki. Tło jednej posłużyło jako aplikacja innej odwrotnie. Oto co nam wyszło:

Niestety nie wyrobiliśmy się na czas wobec czego do schroniska dla zwierząt kupiliśmy worki karmy, a poduszki służą nam i naszemu kotu.

Uwaga: jeśli nie mamy do wypełnienia wolnych poduszek można użyć jako wypełnienie zbierane stare damskie rajstopy porwane i pocięte na drobne kawałki; gąbki , którymi zabezpieczone są kupowane sprzęty AGD i meble (również należy pociąć je na małe kawałki).

1 komentarz: