sobota, 17 stycznia 2015

Sweter z gwiazdą


sweter na drutach
sweter z gwiazdą
Już po świętach. Ciągle mam ogromne ilości recyclingowych włóczek pochodzących z wielkiego prucia (Wielkie prucie ) po przeglądzie szaf na koniec jesieni.  Kolejne zrealizowane zamówienie to sweter z gwiazdą dla mojej 12-stoletniej gwiazdy. Włóczka pochodzi ze „sklepowego" swetra mojego męża, który ze względy na duży procent wełny w przędzy sprał się i zmechacił po upraniu w zbyt wysokiej temperaturze. Sama przędza jest mięciutka i dosyć cienka. Na początku myślałam, że zwinę ją po 2 lub 3 nitki aby otrzymać grubszą włóczkę, ale swetry, które pokazywała mi córka jako wzór były raczej zwiewne. Gwiazda jest zrobiona z włóczki z dziecinnego sweterka mojego syna. Sweter był trochę zbyt zniszczony aby go dalej puszczać w obieg. Tutaj włóczka jest z czegoś sztucznego ale wyrzuciłam wszywki zanim zaczęłam pruć i już nie pamiętam składu przędzy.
prucie swetrów

włóczki z recyclingu
użyte recyclingowe włóczkiPo wyborze modelu swetra (kształt), włóczek i motywu na front (w grę wchodziło kilka opcji: przez długi czas w notowaniach prowadziła sowa, pod uwagę brany był jeszcze kot i serce). Przyszedł czas na rozrysowanie wzoru. Na 2 połączonych kartkach formatu A4 narysowałam pięciokąt równoramienny. Z przedłużeń boków wyszły ramiona gwiazdy.
projekt swetra z gwiazdą
wzór na sweter z gwiazdą

Ponieważ cały rysunek nie zmieścił się na jednej stronie to zagięłam kartkę i przedłużyłam ramiona tak że powstał rysunek dwustronny (aby nie doklejać kolejnych kartek).
projekt swetra
wzór na sweter z gwiazdą

I zabrałam się do roboty. Najpierw plecy i przód a potem rękawy.

sweter na drutach
sweter z gwiazdą


Pozostało już tylko zszyć.
sweter na drutach
sweter z gwiazdą

star sweter
sweter z gwiazdą

I przymierzyć na modelce.

star sweter diy
sweter z gwiazdą


Sweter bardzo się podoba W ostatnim tygodniu córka miała go na sobie aż 3 razy.

1 komentarz: